• <h3>Dzień szarlotki/ Projekt współpracy SMAKI III</h3> w Skułach

  Dzień szarlotki/ Projekt współpracy SMAKI III

  w Skułach
 • <h3>III Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich</h3> w Radziejowicach

  III Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich

  w Radziejowicach
 • <h3>I miejsce w kategorii: człowiek i jego pasja- Mariusz Sztompka</h3> Konkurs foto 2013

  I miejsce w kategorii: człowiek i jego pasja- Mariusz Sztompka

  Konkurs foto 2013
 • <h3>Dzień szarlotki 2013</h3> w Musułach

  Dzień szarlotki 2013

  w Musułach
 • <h3>Chełmonalia 2014</h3> w Kuklówce

  Chełmonalia 2014

  w Kuklówce
 • <h3>I miejsce i Grand Prix w kat.życie codzienne- Katarzyna Stachurska</h3> Konkurs foto 2014

  I miejsce i Grand Prix w kat.życie codzienne- Katarzyna Stachurska

  Konkurs foto 2014
 • <h3>Rajd rowerowy "Śladami Józefa Chełmońskiego"</h3> 2013

  Rajd rowerowy "Śladami Józefa Chełmońskiego"

  2013
 • <h3>Chełmonalia 2013</h3> w Sochaczewie

  Chełmonalia 2013

  w Sochaczewie
 • <h3>Turniej piłki nożnej</h3> w Bartoszówce 2013

  Turniej piłki nożnej

  w Bartoszówce 2013
 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ na ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ NA ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ NA ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

 • <h3>ZŁOTA JESIEŃ NA ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO</h3>

  ZŁOTA JESIEŃ NA ZIEMI CHEŁMOŃSKIEGO

dzisiaj jest: czwartek, 15 kwiecień 2021 imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

MAPA INTERAKTYWNA

PRZEJDŹ DO MAPY

CO CIEKAWEGO W TERENIE


obraz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OTWARCIE WYSTAWY PLENEROWEJ "Mazowieckie NAJ - The Best of Polish Mazovia"

 

5 czerwca 2012 roku w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej części wystawy plenerowej "Mazowieckie Naj - The Best of Polish Mazovia", które poprowadził pan Bogdan Bartłomiej Wawrzyńczyk, reprezentujący zespół autorski EuropArt - inicjatora i animatora przedsięwzięcia promocyjnego Mazovia Expo.

 

Powitania dokonała pani Ewa Kobierska-Maciuszko, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, podkreślając ścisłe związki łaczące Uniwersytet Warszawski z całym regionem mazowieckim oraz fakt, że co drugi student na UW pochodzi właśnie z Mazowsza. W swoim expose zwróciła uwagę na ogromne walory przyrodnicze i potencjał intelektualny naszego regionu.

W imieniu samorządów głos zabrał przewodniczacy Konwentu Starostów Mazowsza, pan Bogdan Pągowski, który podkreślił znaczenie propagowania wiedzy o niepowtarzalnych i nieznanych atrakcjach współczesnego Mazowsza, których symbolem jest przedstawione na plakcie wystawy, zaskakujące większość odbiorców Wielkie Koło Bugu w gminie Brańszczyk, będące "naj" na skalę europejską.

W imieniu Wojewody pana Jacka Kozłowskiego uczestników i gości wystawy przywitała pani dyrektor Jagoda Miszewska, która zwróciła uwagę na dużą potrzebę prezentacji wiedzy o Mazowszu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

Sponsor otwarcia, prezes Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, pan Tomasz Sypuła wyraził uznanie dla inicjatywy promocji Mazowsza za pośrednictwem otwartych wystaw plenerowych i zadeklarował pomoc przy organizacji drugiej części tego projektu.

Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego, pan Jerzy Misiak, z kategorii "naj" przypomniał, że Warszawa jest jedyną stolicą w Europie, graniczącą z tak wielkim tak wielkim parkiem narodowym, obfitującym w niezwykle bogatą faunę i florę.

Poproszony o zabranie głosu został pan Sylwester Sokolnicki - Burmistrz Miasta Serocka, który zwrócił uwagę na niezwykłą atrakcyjność turystyczną naszego województwa, jako przykład podając "Polską Amazonię".

Bogdan Wawrzyńczyk przedstawił obecnym przedstawiciela gminy Izabelin - ekologicznego i kulturalnego  lidera polskich gmin, pana Ryszarda Łuczaka, dziękując gminie Izabelin za natychmiastowe poparcie dla idei prezentacji i promocji Mazowsza.

Eliza Hanisch - współautorka projektu i wystawy, w ciepłych słowach podziękowała wszystkim uczestnikom, partnerom i sponsorom, podkreślając znaczenie współpracy, współnej dyskusji i pozbawionych kompleksów działań na rzecz promocji i rozwoju Mazowsza.

 

W ramach prezentacji "Mazovia Expo":

  - z Szydłowca przybyły na otwarcie dwie wyjątkowe firmy: obsypana nagrodami rodzinna firma wędliniarska "Bekon", których zankomitych wyrobów mogli spróbować wszyscy uczestnicy otwarcia, oraz Manufaktura Mowerów, która zaprezentowała swoje oryginalne i piękne w designie rowery z ekologicznymi silnikami "dla leniwych" - sprzedawane w pojedynczych egzemplarzach w całej Europie.

 - z Serocka gośćmi otwarcia byli przedstawiciele sztuk wizualnych - artystka fotografik pani Beata Roszkowska, która dla nas wszystkich odkryła niebieskie żaby na Mazowszu, oraz

artyści malarze pani Anna i Marcin Dybowscy, którzy zaprezentowali swoje prace malarskie.

Na zakończenie prowadzący przypomniał o ważnych nowych punktach na mapie Mazowsza - nowootwartym "Muzeum Wisły" w Wyszogrodzie oraz najnowszym Mazowieckim Porcie Lotniczym w Modlinie, usytuowanym w  widłach trzech rzek - Wisły, Narwi i Wkry.

Swoje materiały promocyjne zaprezentowały miasto Józefów i Gmina Sochocin, przedstawiciele Trójmiasta Ogrodów - Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej częstowali słynnym milanowskimi krówkami.

Wyjątkowo licznie przybyła delegacja Góry Kalwarii, wraz z przedstawicielami średniego szkolnictwa zawodowego. Na wystawę przybyli między innym przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego, gminy Mała Wieś, Wyszogrodu, Ciechanowa, Serocka, Trójmiasta Ogrodów, Sochocina, LGD Ziemi Szydłowieckiej, Warszawy.

Wystawa, usytuowana na zewnętrznym ogrodzeniu BUW, od razu zyskała zainteresowanie turystów i warszawiaków, którzy chętnie fotografują się na tle wybranych fotogramów.

 

 
Wczytywanie

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

ZAPRASZAMY!


BIULETYN KWARTALNY